Festival Slezská lillie

 

Slezská lilie, jako mezinárodní křesťanský festival současné hudby, přibližuje veřejnosti opomíjený fenomén současné autorské křesťanské hudby a současně i klidnou atmosféru křesťanské sounáležitosti. Místo konání festivalu je zasazeno do městské části Ostrava Kučičky, která je dodnes poznamenána těžkým průmyslem. Další části programu se v jednotlivých ročnících mohou odehrávat uprostřed moderního nákupního centra nebo v našich ostravských kostelích. Nedílnou součástí festivalu se stal nedělní evengelizační den.

Festival se zaměřil na rytmickou moderní hudbu známých i méně známých českých a zahraničních skupin či schol napříč všemi hudebními styly a žánry. Cílem Slezské lilie je především odstraňování bariér mezi křesťany a širokou veřejností. Jedná se o bariéry, které jsou vytvořeny mediálním tlakem, nedostatkem informací a hlavně nedostatkem společně stráveného času.

Setkejme se tedy a zbořme je!

 

Slezská lilie 2014

Zpěvák legendární křesťanské rockové kapely Petra vystoupil v Ostravě

Ve dnech 14. a 15. června proběhl v Ostravě – Kunčičkách mezinárodní křesťanský festival soudobé hudby. Festival uspořádaly Diecézní charita ostravsko-opavská, farnost sv. Antonína z Padovy a TV Noe.

Číst dál: Zpěvák legendární křesťanské rockové kapely Petra vystoupil v Ostravě

Festival Slezská lilie podporuje Rok rodiny

V roce 2014 slavíme již 20. výročí Mezinárodního roku rodiny, který v roce 1994 vyhlásila OSN.  V této souvislosti nás zastihla zpráva od Lenky Dusilové, která všechny zdraví, a které bohužel právě rodinné povinnosti úzce spojené s mateřstvím donutily na poslední chvíli odříct účast (nejen) na festivalu Slezská lilie.

Číst dál: Festival Slezská lilie podporuje Rok rodiny

Petra Beyond Belief na TV NOE

Televize NOE uvede v premiéře dne 10. 6. 2013, ve 21.40 krátký film Beyond Belief, natočený v roce 1990, legendární křesťanskou rockovou kapelou "Petra" u příležitosti vydání jejího stejnojmenného alba. Producentem a režisérem filmu je Stephen Jake, zatímco autory scénaře jsou Jake, Tom Newman, Andrea Jobe a Jeff Bates.

Číst dál: Petra Beyond Belief na TV NOE

Slezská lilie podpoří Charitní projekty

Děti ohrožené negativními jevy společnosti mohou hledat azyl v Charitním středisku Michala Magone v Ostravě – Dubině. Vytváříme bezpečné prostředí pro setkávání mladých lidí s kamarády a vrstevníky.

Číst dál: Slezská lilie podpoří Charitní projekty

Tisková zpráva

Držitelka Anděla na Noci lilie a další překvapení na Dni andělůNa dvoudenním festivalu Slezská lilie v Ostravě – Kunčičkách se představí téměř dvacítka interpretů nejrůznějších žánrů ze čtyř zemí.

Číst dál: Tisková zpráva

Modlitba za křesťanské festivaly

Aliance křesťanských festivalů v ČR v dubnu letošního roku vydala aktuální kalendář křesťanských festivalů a vyzvala k modlitbě za to:

„Aby v nadcházející sezóně na festivalech z hudby, slova a jednání vanul Duch Svatý.“

Číst dál: Modlitba za křesťanské festivaly